rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

spanish speaking countries
Which sentence best explains the statement writing is rewriting? A. Writing well can easily be done in two steps.B.The first draft is usually very poorly constr
On a 1/5 scale drawing of a car, one part is 8 inches long. How long will the actual car part be?
when does spring start 2016
How could you safely determine if a base is stronger than an acid?
which of these are a concept of romantics valued? A.imperialism B.idleness C.industrialism D.innocence
Who agrees to help an immigrant become a citizen
some developmentalists have considered the combination of race and gender as simultaneously affecting an adolescent’s self-esteem, thus coining the term
pizza chain started in chicago
How true was the statement by the journalist who wrote after September 11, 2001, "Nothing has changed…Everything has changed"?