Plxgd Plxgd
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

if the total cost C for p pounds of pepperoni if each pound cost 4.86

Respuesta :

agator824catdog47
agator824catdog47 agator824catdog47
  • 03-01-2017
costs $.59c(p) = .59p. C(p) has unit $/lbs, p=lbs
Answer Link

Otras preguntas

The minimum value of 2x 1 is 13.... How is this written in a algebraic expression?
National governments have more power than any other human institution in the world. Why do you think this is the case?
Nei is writing 4.28 as a mixed number . Find her mistake and correct it.
four times y to the fourth power
What is a example of a variable
WHAT IS BIGGER 3/4 OR 11/16 EXPLAIN
is 8.33333333 a rational or irrational number
write the following number in expanded and word form 5,325,603.712
What final impact did the westward Georgian migration have on the Creek Indians? They were given large parcels of land in Alabama. They lost their land in Georg
To tings height. Is 1.49m. express this measurement in millimeter. Explain your thinking. Include an equation with an exponent in your explanation.