beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 liters of paint for $ 60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-01-2017
It costs $24 per liter.
Answer Link
FastLearner
FastLearner FastLearner
  • 03-01-2017
It would be 24$ per liter
Answer Link

Otras preguntas

How many pounds in a long ton
Identify the main clause in the sentence below. Then decide if the subordinate clause is used as noun, adjective, or adverb. The clams, which he ate, were stil
the transition metal with the smallest atomic mass
How many miles is 7,598 feet?
following reconstruction, the passage of jim crow laws in the south limitied the effectiveness of
2 times what equals 28
what is tje answer 3m - m
What is the most recognized cause of the American Civil War?
What is the tense of the underlined verb in the sentence? In a few months, I (will have forgotten) about my secret hiding place. A. future perfect B. pr
how would you summarize neoclassical literature