beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 litters of paint for $60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

BrianneThomas BrianneThomas
  • 03-01-2017
2 1/2 liters of paint cost $60 so than 1 liter cost $24
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-01-2017
I hope this helps you
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

What are the similarities of Social Science to Natural Science and Humanities?
Nina started cooking at 3:42 pm and finished at 4:42 how long did it take her? Give your answer in minutes
name the angles in 3 different ways use your symbols
How does the beginning of the interview contribute to the overall development of ideas? A. It attempts to make the reader nostalgic by reminding them of their o
help i’ll give brainliest if you give a correct answer
Identify which economic indicator should be used to track each of the following. a. The overall size of the economy the unemployment rate real GDP nominal GDP r
Please help someone, give me correct answer to these 2 problems.I will mark you brainliest for the correct answer.Please help!!!!!I need the answer to both pict
A = 6x – 18° B = 14x + 38°
Choose one of the new/improves technologies or weapons from WWI. How did its invention or improvement help the allies and/ or central powers?
Calculate the pH of a solution with [H+] =1x10^-5