amberm1060 amberm1060
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you checked out with boxes of pencils and your total was $26, how many boxes of pencils did you buy?

Respuesta :

Fae87
Fae87 Fae87
  • 04-11-2021

Answer:

Depends how much each box costs

Step-by-step explanation:

Anyways just divide 26 by the cost of the boxes

Ex: The boxes cost 2$

26/2=13

So 13 boxes if they cost two dollars

Answer Link

Otras preguntas

By the early 1800's, much of Europe still had a less efficient transportation system than
what is 5.193 rounded to the nearest hundredth
how to do question 2 ​
Marie Tyndall is a student in the Jackson Heights Community College Medical Assisting Program. She and two other classmates have been assigned the project of cr
The trapezoid below has been enlarged by a scale of 1.5. what is the area of the enlarged trapezoid ​
What was the commercial revolution
Which of the following statements describes a constitution? A. A priority for achieving particular policies. B. A plan that sets forth the structure and power
the country's population is increasing by 5% how many years will it take the countrys population to double??? (anyone good at maths)​
To study two languages together, which is better, languages of same or different roots and origins?​
Analyze the two karyotype. Scan for any chromosomal abnormalities and determine the sex of the individual.