iwow
iwow iwow
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp class=

Respuesta :

voilet12345
voilet12345 voilet12345
  • 03-11-2021

Answer:

$7.56

Step-by-step explanation:

They sell it in $2.25 per kg

Hamburger: cost

      1 kg      :  2.25

      3.4       :   7.56

1 x 3.4= 3.4

so, 2.25 x 3.4= 7.56

Answer Link

Otras preguntas

The dialectical method is a form of alternative dispute resolution.T/F
Please help. I think I know the answer but I am not 100 percent sure.
What is the measure of angle axg
Solve the linear equation [tex]4^{x+7} = 8^{2x-3}[/tex]
Plz help me i need it
Is told not to fear any man born of woman
Choose the function whose graph is given by:
Find the TRUE statement. Use the underlined word to determine whether the statement is true or false. Question 3 options: Electromagnetic waves are mechanical b
Chad poured a sidewalk that is 42 feet long.He is going to start at the beginning and make a cut every 20 inches.How many cuts will Chad make?
Tienes el libro de español. La tienes. Los tienes. Lo tienes. 2. Voy a ver el partido de baloncesto. Voy a verlo. Voy a verte. Voy a vernos. 3. El artista quier