marsliu27
marsliu27 marsliu27
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

a 1 pound package of cheese for $7.49

Respuesta :

420aidennelson2005
420aidennelson2005 420aidennelson2005
  • 03-11-2021

Answer:

That's about 47 cents per ounce of cheese

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

on Monday the school cafeteria made a collection of $99.55 from paid lunch. The next day 40 students ate at the cafeteria. if the collection of lunch money on M
There are 3 times more kittens than puppies in a box. Together there are 24 animals. How many kittens are there?
2. Which is a disadvantage of purchasing and owning a home? A.An individual assumes all responsibility for maintenance and repair of owned property. B.An indiv
Disparities in health care
how you can give someone brainless times
You have a better chance at success in the business world when your interest and personality match the career choice. True False
On a number line, what is the distance between ?17 and 9? A) -26 B) -8 C) 8 D) 26 Submit
How is the position of Muslim women problematic in the West? To what extent is this an inherent part of Islam?
What is the purpose of the code of chivalry A. To protect nobles from the king B. To in sure peasants have land to work C. To collect taxes from knights D.to
This is the name given to the early-19th century religious movement in the united states