Cheetos339
Cheetos339 Cheetos339
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

The corner store sells a super-size granola bar for $4. How much do eleven super-size granola bars cost?

Respuesta :

shelbym9305
shelbym9305 shelbym9305
  • 03-11-2021

Answer:

44 dollars

Step-by-step explanation:

if one super-size gronola bar costs $4

Then 11 x 4 = 44

Answer Link
Thatcrackbaby
Thatcrackbaby Thatcrackbaby
  • 03-11-2021
Eleven super size bars costs $44.
Answer Link

Otras preguntas

a woman with a mass of 60 kg climbs a set of stairs that are 3m high How much gravitational potential energy does she gain a result of the climb? Pls show your
Find the unknown side of the triangle
who most likely are they?
what do oranges contain and how can it help you
The first time I wasted 100 points and someone gave me the wrong answer, :( so pls answer correctly :]
in a hexagon ABCDEF, side AB is parallel to side FE and B:C:D:E=6:4:2:3.Find B and D​
A beam of light traveling in air is incident on a slab of transparent material. The incident beam makes an angle of 40.0°with the normal, and the refracted beam
How are Tribal Sovereignty policies different today than it was when the Stevens Treaties were signed?
Dante took out a 20,000 loan for 146 days and was charged simple rate the total interest he paid on the loan was $488 as a percentage what was the annual intere
First you'll decide which of two artists — William Blake or Gustave Doré — Dante would have picked to illustrate the Inferno. Once you make your choice, you wil