jazzy1l jazzy1l
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

grapes were priced at 3 pounds for$5.28 what was the priced per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
the answer would have to be 1.76
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2017
It was priced at 1.76 per pound. What I did was divided 5.28 by 3 and got 1.76. :) Hope I helped!
Answer Link

Otras preguntas

What is indicated by 'A' in the figure below?A. -EaB. +VEC. -VED. +Ea
A computer software retailer used a markup rate of 70%. Find the selling price of a computer game that cost the retailer $25.
How do you multiply 6x 1 1/3?
Simplify the expression⅜b - ¾b
timothy and freda were asked to solve 675÷5 who is correct and why I can send you a picture would you like that ??
What is the area? Write your answer as a fraction or as a whole or mixed number. 2 square feet Submit
how to solve this problem? Result from step 1: Expected value is -$3.23.
Jane has a pre-paid cell phone with A Fee and Fee. She can't remember the exact costs, but her plan has a monthly fee and a charge for each minute of calling ti
Subtract 5y^2-6y-11 from 6y^2+2y+5?
How many combinations are possible on a 4 number computer cable lock. Each space can be any number o The only exception is that all four numbers cannot be the s