Seudónimo Seudónimo
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

I am confused on how to solve this. the picture says it all.

I am confused on how to solve this the picture says it all class=

Respuesta :

hasanahmad368
hasanahmad368 hasanahmad368
  • 04-01-2017
y2-y1 ÷ x2-x1
14-0 ÷ 8-0
14 ÷ 8
1.75 is the unit rate
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2017
So the line show 8 and 14 to find the unit rate you have to divide 14 by 14 and 8 by 14
So the answer i think the answer is 1.75
Answer Link

Otras preguntas

Jeremy is packaging a stew containers.There are 8 3/4 cups of stew that need to put into 5 to go containers equally.How many cups of stew will be in each contai
A package of 19 jolly ranchers cost $0.95. What is the unit cost
i hugged king kong he hugged me back from the empire building
Please help with this last question.
Which of the relations are functions??
If skilled workers with high hourly rates of pay are given duties that require little skill and call for lower hourly rates of pay, this will result in a favora
help me with the question below
PLEASEEEEEE HELPPPP!!!!!!!! A hospital cafeteria has 20 tables 65% of the tables have 6 chairs at each table The remaining 35% of the tables have 4 chairs at e
Scenario: You arrive on scene of a TC (traffic collision) involving a flat bed truck. Using your binoculars, you can see a white powder over the entire TC scene
How many faces, vertices, and edges are there for a prism with a pentagonal base?