jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

PLZ HELP Jane has 6 more than half the number of pairs of shoes that Mercedes has. Write an expression for this.
HELP PLEASEE!! You will build a simulation of a population using the same elements as the simulation pictured here and show how the traits in this population ch
can i have help with 10?!!!!! PIC BELOW!
62 . 52 = 27 . 39 + t
.Explain how human and physical factors can increase flooding (6 marks) ​
Help out a bro will give Brainly
After testing the research that the water was full of ______ like petroleum byproducts. pollutants pollution particulates particles
Add or subtract the linear expressions1: ( 7 + a ) - (-7a + 1 )2: (-3k - 1 ) + ( 7 + 2k )​
Find the equation of the line shown
What are the differences between the price system and rationing?​