jennylynn0731 jennylynn0731
  • 02-01-2022
  • Mathematics
contestada

The cost for a pack of 25 pens is4 .75
Find the unit price in dollars per pen.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

hypelearner
hypelearner hypelearner
  • 02-01-2022

Answer:

0.20

Step-by-step explanation:

4.75 divide by 25 = 0.19

then 0.19 rounds to 0.20

Answer Link

Otras preguntas

Ellas compraron la fruta en el supermercado. A. Ellas me compraron B. Ellas lo compraron C. Ellas la compraron
Helllllppppp pleaaaseeeee
Horatio has taken out a $12,450 unsubsidized Stafford loan to pay for his four-year undergraduate education. The loan has an interest rate of 7.3%, compounded m
At a pressure of 405 kPa, the volume of a gas is 6.00 cm3 . Assuming the temperature remains constant, at what pressure will the new volume be 4.00 cm3?
.185 repeated into fraction
Match the religion with the primary way it spread in its early history: 1. Islam A persecution 2. Christ
What are the four countries of Lapland? ____________ ____________ ____________ ____________
What is the difference between a reference map and a thematic map?
tax deductions that benifit the rich in 2017?
A twenty-six year-old man suffering from damage to his nervous system struggles with coordinating actions and making decisions. Which of the following diseases