maxvaz107
maxvaz107 maxvaz107
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

we can buy 32 ounces of lemonade for $6.08 How much does it cost per ounce.

Respuesta :

AlexHiar
AlexHiar AlexHiar
  • 02-02-2022

Answer: $0.19

Step-by-step explanation: divide 32 by $6.08

Answer Link

Otras preguntas

which term describes an enzyme
What is the term for words such as after, before, following, and then in the chronological writing process? A. signal words B. indefinite pronouns C. conjunct
Susan deposits $1,200 in an account that earns 8% simple interest annually. In how many months will Susan's account balance reach $1,344? (Use the simple intere
how do images or word pictures help you experience a scene in the excerpt "The Day of Destiny"?
The Sino-Japanese War exposed military weakness in A. China. B. Japan. C. Korea. D. Russia.
Explain how you can use place value patterns to describe how 50 and 5,000 compare
Identify two different habitats in a prairie ecosystem.Name one organism found in each habitat.
Given that cos (x) = 1/3, find sin (90 - x)
what is the equivalent to 7.4 kilograms
Describe a real world situation that can be modeled by the equation y = 1/20x. be sure to describe what each variable represents.