nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

make the letter in the bracket the subject of the A=[tex]v = u + at \: (a)[/tex]​
What does STD stand for?
Ziegler Inc. has decided to use the high-low method to estimate the total cost and the fixed and variable cost components of the total cost. The data for variou
will give brainiestWhich was one of Machiavelli’s main arguments in The Prince?
An analyst tested the null hypothesis µ ≥ 30 against the alternative hypothesis that µ < 30. The analyst reported a p-value of 0.07. For what significance le
What is the constant of proportionality for number 11?
Question is in the image
What does inversions mean? A. octaves B. pitch classes C. arrangement of notes in chords D. top position of a note
Express as a trinomial (2x - 6)(3x - 2)
As a level in the strategy-making hierarchy, corporate strategy Multiple choice question. is a broad plan for managing all businesses in a multibusiness company