jamyra12 jamyra12
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

At the market, 7 oranges cost $4.55. How much do 10 oranges cost?

Respuesta :

cbgong72
cbgong72 cbgong72
  • 03-03-2022

Answer: $6.50

Step-by-step explanation:

First you do 4.55/7 and you get 0.65, then you multiply that by 10 which will get you $6.50.

Answer Link
samanthalizeth
samanthalizeth samanthalizeth
  • 03-03-2022

it's 6.50 because when you divide 4.55/7 it's 0.65 multiplied by 10 it's 6.50

Answer Link

Otras preguntas

12. OLE stands for A. Office Linking and Excel. B. Organize, Link, and Export. C. Object Linking and Embedding. D. Open Link and Edit.
why do we have fossils for only a fraction of things on earth
8th grade math help please I will give brainliest and thanks [18] points
Explain the importance of managing a career?
what two numbers multiply to 12and add to -7
Which US region historically has been dependent on the entertainment, software, and aerospace industries as part of its economy?
Which of the following statements BEST describes the role of assessment in teaching infants and toddlers? Assessment is not an appropriate activity for teaching
True or false the cardiovascular system does nit interact with any other body system
Can I please have some help. Which are formed as glaciers scoop out rocks, leaving hollow basins at their high end at the top of a valley? A.cirques B.eskers
Madame Forestier was a popular guest at the ball. True or False?