josuegironcid josuegironcid
  • 04-03-2022
  • English
contestada

Arenasa bought 5 large box lunches for $47.25. Which equation can be used to find the cost, L, of a large box lunch? *

Respuesta :

m4llri
m4llri m4llri
  • 04-03-2022
L = total cost / # of large pizza boxes
Answer Link

Otras preguntas

PROJECT: SUMMARIZE IT! The ability to summarize information is a vital component to understanding the information you read in your coursework. To summarize info
In this type of governance the power is in the hands of one person​
What is the slope of the line passing through the points (2,-5) and (4, 1)? A 5/4B 3 C 2 D -4/5​
Mikaela purchased a paddleboard originally priced at $899. If all merchandise was on sa spent on the paddleboard? $385.67 $424.78 $578.51 $604.58
PROJECT: SUMMARIZE IT! The ability to summarize information is a vital component of understanding the information you read in your coursework. To summarize info
A 40 inch board is to be cut into three pieces so that the second price is 4times as long as the first piece and the third piece is 5 times as long as the first
My boss is pregnant is it ok to knit him and his husband a baby sweater?
1+0.9+0.08+0.001 Somebody can help me please
solve the question x - 2 = long division 4x
plum-pudding model other name​