mckennat227
mckennat227 mckennat227
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Write the equation. John is buying flowers for his sweetie. The roses cost $1.25 each and the vase to put them in costs $15.​

Respuesta :

cb0009
cb0009 cb0009
  • 04-03-2022

Answer:

y=1.25x+15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In september 2017, saudi arabia granted its women the right to drive—the last country on earth to do so. many people judged this as positive progress. what does
help easssssssssssssssssy
What is the mass of the shorter bar?
I need help on number 3
If you are asked for advice on whether diets high in fiber can reduce colon cancer risk, what would you reply
Which social class is quickly disappearing from modern economies? upper class the amount of people in each class has been about the same for the past 10 years m
jackson’s 1828 campaign was unusual because he. had no political experience. ran against a sitting president. appealed directly to western voters for support.
Which type of cloud is most likely to produce precipitation? a. nimbostratus b. cirrus c. altocumulus d. cirrostratus?
a writer's choice and argument of words is called ___A. ironyB. dictionC. figure of speechD. narrative
What did many states do during the revolutionary war apex?