gibsonaliciaj gibsonaliciaj
  • 01-04-2022
  • Mathematics
contestada

12 ounces for
$
8.09

dollars per ounce

ounces per dollar.

Respuesta :

navorhies
navorhies navorhies
  • 01-04-2022
1.5$ per ounce :)))))
Answer Link

Otras preguntas

#5 Find the current in the 37.0 Ω resistor. Answer in units of A. I have my test over this tomorrow and I'm very confused. I got 3 and 4 correct but I'm stuck o
you have 4/9 of cooking oil and you pour 3/5 of oil into a smaller. how much of the entire larger bottle did you pour into the smaller bottle?
Why was sojourner truth a powerful voice for the abolitionist movement
True or false: It is important to know your own strengths and weakness.
How were royal colonies different from corporate colonies?
What is the vertex of the graph? A) (2,2) B) (1,3) C) (3,1) D) (0,2)
over 6 days, Dan jogged 7.5 miles, 6 miles, 3 miles, 3 miles, 5.5 miles and 5 miles what is the mean distance that Dan jogged each day
Michael and laura spent a combined 250 hours in the tutoring center. If Michael spent 40 more hours than laura did,how many hours did laura spend in the tutorin
In the play Trifles, what tone is likely revealed by the following stage directions? [With a sigh, (Mrs. Hale) is about to sit down in the rocking-chair. Before
Which words are the modern English equivalents of the Middle English words?