777nono
777nono 777nono
  • 05-04-2022
  • Mathematics
contestada

Apples cost $1.10 per pound. Darius bought x pounds of apples for a total cost of $2.75.

Respuesta :

sub4sublagging sub4sublagging
  • 05-04-2022
X= 2.5 2.75 divided by 1.10 =2.5
Answer Link

Otras preguntas

What would most likely happen if an error occurred when RNA was receiving coding information? Proteins would be formed incorrectly. DNA would form incorrectly.
How did Selective Incorporation guarantee people’s civil liberties equally across all states.
Which scientist created the most modern classification that we use today
please answer this asap
For the points (5,4)and (7,8), find the distance between the points and find the midpoint of the segment.
Which of the following is an early practice of sustainable farming? •soil quality sensors •crop rotation •pesticides •water pumps
The sum of two number is 50. The second number is five times the first. Find the number
Help me please!!!!!!!!!
17 = a - 3 - За Answer pleassse
What is Inner Planet And what is outer planets