trulyxgreenz23
trulyxgreenz23 trulyxgreenz23
  • 05-05-2022
  • Mathematics
contestada

1. Erin bought 4 boxes of crayons for $0.89
each. How much will she pay for the 4 boxes of
crayons?

Respuesta :

rainbowbritegrace rainbowbritegrace
  • 05-05-2022
Im pretty sure its 3.56! I calculated it with multiplication and got that, I hope that helped
Answer Link

Otras preguntas

allie scores 4 points in the first round of a card game in the next round, she loses 6 points then she scores 4 more points. EXPLAIN. (I WILL GIVE BRAINLIEST WI
Drag the tiles to the boxes to form correct pairs. Not all tiles will be used. Point Cdivides AB in a particular ratio. Match point Cand the ratio into which di
What are the benefits of the Child and Adult Care Food Program?
Write C code to define a structure called date that has three fields day, month, year, all of which are ints.
A 75-kg human footprint is 0.05 m when the human is wearing boots. Suppose you want to walk on snow surfce that can at most support a pressure of 3 kPa. What sh
Are Angles A and Angle B congruent or supplementary? If you were to classify the angles, what would you classify them as? I classified them as same side exterio
How did Washington keep his men in line?
Do you think president Johnson’s actions deserved to have him removed from office
Find the quotient. Of 2/9 and 4/6
Describe the many-to-many relationship and give an example of it.