mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

Please I need help . I will brainlist
PLEASE HELP ME ON THIS MATH QUESITON
How did listening to the dialogue in a portion of the play help you to better understand the Kaufman's use of understatement and parody? im on plato
Match each president to the correct description
a person is trying to lift a crate that has mass of 15.3 kg. the normal force of the floor is currently supplying 150 N force. how much force does the person ne
9. Peter is trying to buy fencing for the perimeter of his garden. His garden is in the shape of a rectangle with a length of 2(x+6)feet and a width of 3.5x fee
what is the difference between reflective and extensive writing
you believe that probability that you will get into USC is 0.55 and the probability that you will get into VSU is 0.42 and the probability that you will get int
What distinguishes monticello from the classical architecture of rome and renaissance italy?
Please help with at least 1 question. I’m really stressed