soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

could someone help me with this ASAP?
Anyone know this question?
How much fabric is needed to make a tent in the shape of a triangular prism with the following measures?
Design an experiment to demonstrate phototropism.
R(0,t) is the Spot Zero-Coupon (or Discount) Rate. It is the annualized rate on a pure Unit Discount bond B(0,t) - the bond that pays 1 dollar at time t. Assume
Blue Spruce Corp. reported net income of $377000 for the year. During the year, accounts receivable increased by $27000, accounts payable decreased by $12000 an
It takes 20 minutes to fill a wading pool. The pool has developed a leak through which it will empty in 30 minutes. If the hole is not fixed, how long will it t
57:03 What arrow in the figure points to the section that indicates how much food is in the package/container? acts A B C om Fat 20 D aily Value 3% 7% 3% 19%
A scientist who studies fossils of ancient life forms .O ornithologist O Paleontologist O Ichthyologist O Marine Biologist . Hurry !! First one to answer gets
If a person was climbing near the tops of the Rocky Mountains, what kind of vegetation would he or she find?