H1yaj0uliafuKayloriB H1yaj0uliafuKayloriB
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Sarah was trying to decide what kind of cat food to buy at the store. smiley cat costs 7.90 for 10 pounds. purr plus cost .85 per pound. which brand is the better buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2017
Smiley's cat that is 7.90 for 10 pounds. Because purr plus in total of 10 pounds is 8.50
Answer Link

Otras preguntas

5th time posting pls help
The author includes several definitions of wellness in order to make the concept confusing. indicate that health is a controversial topic. show that it is an ex
Which of the following organisms is a prokaryote? Cyanobacteria Dinosaur Fungus Insect
What are two ways leaves help a plant survive? O A. They produce seeds that allow the plant to reproduce itself. B. They have tissues that absorb water and mine
Write an equation of the line with a slope of 23and y-intercept of −8. y=
is 21q-7 equivalent to (3q-p)(7)
someone please help me with this if one person already answers then dont answer i only have a few points left and need it for school
3. When working with a large group or team, it is difficult to reach a_______ idea that majority rules. a. Ramification b. Epitome C.Propensity d. Consensus
The pentagon shown has 5 equal sides. The side lengths are represented by the expression 9k+4. What is the perimeter?
Which of the following is something you should NOT do when revising your writing for repetitiveness? a replace repetitive words with synonyms b replace repeti