cupcakegirl12345
cupcakegirl12345 cupcakegirl12345
  • 04-03-2017
  • Mathematics
contestada

Unit cost $6 for 10 pens

Respuesta :

KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog KermitTheRebelFrog
  • 04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.

$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

Ava is 23 cm taller than olivia, and olivia is half the height of Lucas. if Lucas is 1.78 m tall, how tall are Ava and olivia? express their heights in centimet
explain why the Homestead Act was attractive to settlers.
4(1.5c+6)-2c=-9 I need a help my teacher doesn't help
why were anti-federalists against the approval of the constitution?
what is climatology a subspecialty of
solve each system using substitution x=-2y=1 x=y-5
what is equal to 3/8
an equation stating that two ratios and rates are equivalent is a (n)
Which one of the following lines is written in iambic pentameter? A. "And sorry I could not travel both" B. "When the proofs, the figures, were ranged in column
513=51.3x =5.13x =0.513x