lcfletcher11901 lcfletcher11901
  • 02-04-2017
  • Mathematics
contestada

eric's father asked him to stop at the store and buy some potatoes.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-04-2017
The total price = how much food he buys * the price per kilogram
t = pk
Answer Link
VenusRetrograde
VenusRetrograde VenusRetrograde
  • 02-04-2017
T=PK

The total price is the number of kilograms of food multiplied by the price per kilogram.
Answer Link

Otras preguntas

Ratio 5:9 in fraction
How did Columbus and Coronado,being entrepreneurs how did it help them make their expeditions possible?
For communication to take place, there has to be: A. transmission of the message. B. medium. C. sharing of meaning. D. absence of noise.
What is the unit rate of $46 for 5 toys
Feudalism was a political system based on granting land in return for loyalty, military assistance, and other services. true or false
A well-known transform boundary found in California is the _____. San Francisco fault, San Andreas fault, San Diego fault, OR San Jose fault?
How did roman law maintain order and provide security for the entire society
Simplify the radical expression by rationalizing the denominator. 4 divided by the square root of 21.
What is a+b=c if a is equal to b
How does a tornado form?