nerd125 nerd125
  • 04-03-2015
  • Mathematics
contestada

melinda bought 6 bowls for $13.20. what was the unit rate in dollars

Respuesta :

cooleos6644 cooleos6644
  • 04-03-2015
6
13.20
Divide by 6
1
2.2
Answer Link

Otras preguntas

Which describes a city-state? a. a region of farmers who organize the local trade center b. an urban center with a government and defensive fortifications c.
What was the Enlightenment?
Why was the pharaoh's authority never questioned
What is a centicube
What demands did colonists in this region place on the American Indians who lived there?
Why was it necessary to develop writing before civilization could advance?
what's 125/7 as a mixed number
Where did Labor Day originate? A. Canada B. Ohio C. JCPenney D. California
A family uses 12,986.64 Swiss francs per year to pay a mortgage that requires US dollars. Approximately how much, in US dollars, does the family spend per month
What is 30,000 is 10 times as much as