leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

5(3x) - 7y2=?, when x = 3 and y= 2
Which statement best describes how physical features contributed to Mesopotamian settlements? Mountain ranges protected them from nearby enemies. Changing tempe
HELP!! PLEASE MARKING BRAINLIEST!!!! please find the square root of.. 5,3,and 10... Show work? Please :[[[[[[[
it's most important to measure your goals and see your progress so that you can
Describe the difference between collaboration and plagiarism as they relate to academic integrity.
Drag the missing commas into the sentence. Last year the school built a 100-foot-tall statue monstrosity.
I will give the brainiest but please dont put something random or something u know that wrong.Identify the following example as a fragment or a run-on. Then,
(-(-17) what is the answer simplify the expression
write a diary about injured pet
Based on the Healthy People 2020 initiative, what is one change that should be made in school cafeterias