jadaross132
jadaross132 jadaross132
  • 05-08-2017
  • Mathematics
contestada

Someone please answer this for me

Someone please answer this for me class=

Respuesta :

kphung76127
kphung76127 kphung76127
  • 05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho queenlho
  • 05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link

Otras preguntas

Reread lines 768–778. What theme do the lines suggest?
Which physical feature is located at 40 north, 110 west?
Which of the following were effects of salutary neglect? Check all of the boxes that apply The colonies grew richer, The colonies traded with countries other th
Give me a 60+ word essay of the causes of global warming and how it works PLEASE PLEASE HELP ME I NEED THIS TODAY
What is the area of a rectangle with a length of x^6 and x^3?
PLEASE HURRY! will give brainliest (pls include an explanation if possible)
What is the equation of a line with slope 2 and a y-intercept of -4 ?
Ab=16cm then find the value of OA answer fast pls
How many 1/6 does it take to name the same amount as 1/3
what is the measurement of this letter?