njpbrp11
njpbrp11 njpbrp11
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

six oranges cost $ five dollors how much does one orange cost

Respuesta :

deluxemanun deluxemanun
  • 01-09-2017
0.89 cents per orange. $5.34/6 = 0.89 cents.
Answer Link

Otras preguntas

i need expert quotes on red pandas
why did the founding fathers compromise on using a federal system for the new government
How did Darwin interpret the fossil record?
Help? Which of the following contributed the most to the rapid growth of Spokane? A. discovery of coal in the Cascades B. discovery of gold in Idaho C. developm
who was the 20th president plz dont search it
Marta uses 1 piece of paper and 1 piece of ribbon to make kites. The paper comes in packs of 3 and the ribbon comes in packs of 4. What is the least number of
gavin has 460 baseball players in his collection of baseball cards and 15% of the players are pitchers.how many pitchers are in gavins collection
Which three sentences are correctly capitalized? /\ If you take the highway West out of town, you will find the abandoned Sawmill that used to employ many peo
every container of fruit salad contains 1/3 of an apple. how many whole apples are there in 6 containers of fruit salad
56 out of 128 students went on a trip during vacations what percent of students went on trips