makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

How does Jing-mei "win" the disagreement over the piano lessons?
What causes the output work of a machine to be less than the input work?????
Which of the following is one observation that darwin made as he developed his theory of natural selection
Which tables contain correct pairs of input and output values for the function ? Select all the correct answers. Input (x) -1.6 0.4 2.2 3.7 Output f(x) -5.5 2.
Susan, a mother with type B blood, has a child with type O blood. She claims that James, who has type A blood, is the father. He claims that he is not the fathe
in france what was the absote monarchs political structure called
The cap and dividend policy works by _______. a. ending industrial carbon emissions immediately b. reducing carbon emissions over time through the use of perm
Which one of the following choices best represents an advantage of cardiorespiratory fitness? a: Decrease in muscle mass b: Decrease in oxygen intake c: Decreas
What is the role of electron transfer in chemical reactions
In what way does “Song of Myself” reflect Whitman’s brand of American epic poetry?