boi35
boi35 boi35
  • 03-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is itb. Hdhdhdhdhfnd

What is itb Hdhdhdhdhfnd class=

Respuesta :

mongadonga
mongadonga mongadonga
  • 03-10-2017
All you need to do is find the rate of the cost. This means finding the cost of each liter. 
Brand A's rate is running at about $2.60 (16.99÷6.5)
Brand B's rate is running at about $1.25 (24.96÷20)

Brand B's laundry detergent costs less than Brand A's laundry detergent. Remember to vote me Brainliest if I helped you!
Answer Link

Otras preguntas

Waves of energy in the electromagnetic spectrum travel through space and into the earths atmosphere. Which waves pass more crests past a point per second?
How does White Fang feel about Weedon Scott after he gets to know him? A. White Fang feels Weedon Scott has betrayed him. B. White Fang is deeply suspicious
6) Which is a standard metric base unit, correctly matched with what it measures? A) Kelvin: time B) second: time C) meter: volume D) gram: temperature
Tell how the kidneys help get rid of waste.
What examples demonstrate Harriet tubman heroism
Please help me find the words to this crossword. You will be rewarded 20 pts!!!!
a books thickness in 31 millimeters what is the thickness in centimeters
What was the purpose of truman's policy of a limited war?
Oxidation numbers in a molecule will add up to equal
what was hucks pseudonym