blackqueen1029
blackqueen1029 blackqueen1029
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

strawberry candy cost 3¢ more than lollipops.

sarah pays 54¢ for 2 strawberry candies and 4 lollipops.

write an equation and solve for your variable.

Respuesta :

rfisher23nms
rfisher23nms rfisher23nms
  • 02-11-2017
The answer is 54 divided by 4
Answer Link

Otras preguntas

When the United States entered World War II in Europe, where were American forces first sent on a major offensive? A. North Africa B. South America C.
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWERS ONLY PLEASE!!!
What is the primary way to access applications in windows 8
Who was president in 1890
Most of the tv shows that 9-year-old fred watches involve violence. this is most likely to lead him to:
Describe two ways johnson's plan differed from lincoln's?
How can chemical symbols prove that cubic zirconia is not a diamond?
Wundtian psychology in germany was slow to develop because ____. it was not seen as having practical value wundt could not adequately distinguish between feelin
Water helps the body process the nutrients we consume and provides the body with glucose and, thereby, long-lasting energy regulates balance in the body and t
What is the area that an average person takes up while standing?