notsogoodatmathgal32
notsogoodatmathgal32 notsogoodatmathgal32
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

Rick bought 5 yogurt bars at the snack shop. Each yogurt bar cost $1.75 . Complete the table please!

Rick bought 5 yogurt bars at the snack shop Each yogurt bar cost 175 Complete the table please class=

Respuesta :

klupi
klupi klupi
  • 02-11-2017
2= $1.75
3= $5.25
4= $7.00
5= $8.75
Answer Link
baddieondeck
baddieondeck baddieondeck
  • 02-11-2017
#2. $3.50
#3. $5.25
#4. $7.00
#5. $8.75
Answer Link

Otras preguntas

The Star of David, pictured here represents which religion? Judaism Islam Hinduism Buddhism
Elizabeth is selling jam at a farmers market, and she earns $5.00 for each jar of jam that she sells. Her goal for the weekend is to earn at least $450.00, and
What is your final position of you start at -5m and make displacement of +19 and-3 m?
How can an individual influence the society positively? ​
What is the true meaning of Labor Day? Include at least THREE details from the text to support your response.
PLEASE HELP.!!!!!! m value OF X?
Solve for A and B ……………………
9. Why do you think Columbus began each of his voyages by sailing in a generally southern direction?
1. What is being decided when information is evaluated? 2. List and describe the two steps you can use to break down into its arguments 3. Why does confusing a
can someone please help me with this math problem thank you :)