GrachtaShova
GrachtaShova GrachtaShova
  • 03-12-2015
  • Geography
contestada

Grace bought 4.5 pounds of fish that cost $4.98 per pound. how much did she pay for fish?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2015
4.98 times 4.5
which is 22.41.
Make sure to label!
Grace paid $22.41.
Answer Link

Otras preguntas

Order these numbers from least to greatest. 8.4 , 8.32 , 8.302 , 8.3212
Trevor and marissa have 46 t-shirts to sell if marissa has 6 fewer than trevor how many t-shrits does trevor have
When is it generally accepted to switch verb tenses mid-sentence? a. when you want to make sure you use all of the tenses in a sentenceb. when you want to show
the emancipation proclamation freed all slaves in the south, but it was not legally binding. true or false?
3) Multiply, then simplify the square root completely. Show all work.
Samuel ordered four dvds each dvd cost $19.99. he has a discount card for 20% the sales tax is 6.75% what is the total cost
In which sentence is the ellipsis used INCORRECTLY? A) Abigail confessed that she "loved the novel by Jane Austen. . . ." B) Abigail confessed that she "loved
When members are able to express their opinions and reach agreement to support the final decision?
How do I solve this proof?
Verify the identity: 2cosx(sin3x-sinx) = sin4x