Mari333
Mari333 Mari333
  • 05-01-2016
  • Mathematics
contestada

$4.80 for 6 cans unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link

Otras preguntas

A social action process that promotes participation of people, organizations, and communities in gaining control over their lives in their community and larger
Why is the cell membrane made of two layers?​
Which type of controller is best suited when you want all of the basic dml functions?
Ramesh’s kitchen was a very successful restaurant until it was widely rumored that bugs infested the rice that it serves. Ramesh’s kitchen's popularity has been
A fixed container containing an ideal gas is heated. The pressure of the gas increases because:_________
How did the use of pointed arches change cathedrals?
research on dengue virus according to biological method
Rebecca's mother suffers from frequent panic attacks. the doctor has prescribed xanax (a depressant drug that reduces anxiety and induce relaxation). xanax is c
A combination of clothing and cell phones that would meet the allocative efficiency would be:________
How wide in m is a single slit that produces its first minimum for 631-nm light at an angle of 12. 0°? m