holdyngarrettozce8t holdyngarrettozce8t
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

A 1 1/2-pound piece of turkey costs $7.98. A 6-ounce package of the same sliced turkey costs $2.49. What is the difference in price per 3-ounce serving?

Respuesta :

laylaadak2005
laylaadak2005 laylaadak2005
  • 08-03-2018
I got $14.72. Hopefully this helped. Btw, I'm sorry that this question was answered so many days after it was asked. 
Answer Link

Otras preguntas

The ramp with the smallest or greatest mechanical advantage is the steepest.
Please Help!!!!!!!! Only Circled Questions!!!!!!!!!!! Show all Steps
Identify the type of communication illustrated in the quotation. "So Jason and Letecia, what do you guys want to do tonight after the game?" Intrapersonal I
describe the "Six Pillars of Self-Esteem"
Walt received a package that is 2 1/3 inches long, 6 3/4 inches high, and 8 1/2 inches wide. What is the surface area of the package?
l4-8(3-12)l - l5-11l
What would most likely be the reason why there were few slave rebellions in the original english colonies in north america?
• Given the function, f(x) = x3 – 5x2 + 9x – 45, determine the number of roots and identify them.
Emma created the poster shown below: A rectangle is shown. The length of the rectangle is labeled as length equal to 36 cm, and the width is labeled as width e
Once the Spanish settled in Mexico, their influence and population spread into today's California, Arizona, New Mexico, and Texas. Why?