dezariaspencer
dezariaspencer dezariaspencer
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

Cream filled chocolates are $3.59 a pound Billy bought 1/2 pound of vanilla creams what was the cost round your answer

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2018
$1.80, Divide 3.59 by two! There's your answer, your welcome!☺
Answer Link
fatimalabanieh5
fatimalabanieh5 fatimalabanieh5
  • 01-03-2018
$1.80, Divide 3.59 by two
Answer Link

Otras preguntas

What is 800divided by the a times the 9 3 times?
Find the value of n.
3. What fraction of a revolution does the hour hand of a clock turn through when: (a) it starts at 3 and stops at 11​
Boyle's Law is easily explained by the Kinetic Molecular Theory (KMT). C inside the balloon which serves as its container. If gas is compressed, its 1) is decre
HELP ASAP!! Below is the graph of y equation y=-|x-2|+3. Use this graph to find all values of x given each statement. a) -|x-2|+3>0 b) -|x-2|+3<0 c) -|x-2
Which sentence uses passive voice appropriately? A: The operator turns on the washing machine, and the soap is added later. B: After Labor Day weekend, the wate
What do most elections for local, state, and federal offices have in common
Which image file format is the most widely used?
Can y’all help me pls
37. Watering a lawn requires 623 gallons of water for every 1000 sq. ft. What is the rate of gallons per square foot?