cair3325 cair3325
  • 02-03-2018
  • Mathematics
contestada

If you buy 3 packs of pop for $12 how much should you sell each pop for

Respuesta :

dannielle
dannielle dannielle
  • 02-03-2018
12$:3 =4 $ cost each pack
Answer Link

Otras preguntas

Enzymes have an attachment site called the ____ site for the _____ to join
1)Somatic stem cells are extracted from developed organs. True False 2)A type of stem cell that can grow into any type of body cell is totipotent. True False
A distance of 2.00 mm separates two objects of equal mass. If the gravitational force between them is 0.0104 N, find the mass of each object.
tickets of a program at College cost $3 for general admission or $2 with a student ID if 180 people paid to see a performance and $433 was collected how many of
Quelqu'un peut me faire une problématique avec ça " La litterature et les arts peuvents-ils être une arme contre la guerre et contre d'autresi mots"
Often companies must choose between a responsive supply chain and an efficient supply chain. this decision is based on __________.
What is asexual reproduction budding? What is asexual reproduction Fragmentation? What is asexual reproduction Binary fission?
10/3=?/9 and how do you get the answer
How many mg is equal to 0.035 kg
Rachel and Abby are trying to solve a science homework question. They need to find how much a rock that weighs 6pds on Earth would weigh on the moon. What are p