aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

whats the answer to this problem h/5>1
the number of minutes spent studing are 60 70 45 60 80 35 45 find the measure of center that best represents the data justify your selection and then find the m
what types of songs originated with slaves doing fieldwork in the colonies
Brita withdrew $225 from her bank account.After her withdrawal,there was $548 left in brita's account. How much money did Brita have in her account before the w
Lucy wants to make different types of cheesecake. Each cheesecake uses 2/3 pound of cream cheese. She has 2 pounds of cream cheese . How many cheesecakes can sh
what is s squared +2x-35 factor
turn 32/64 into a percent?
The area of the trapezoid is 75 cm2. What is the height of the trapezoid? cm
With what is Mary McLeod Bethune associated? (5 points) A.She was lead prosecutor at the Nuremberg Trials. B.She was the first female advisor to President Roose
In the context of European colonization, Portugal controlled Mozambique and A. Kenya B. Angola C. Madagascar D. Congo