isabellabiondosux isabellabiondosux
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

Which inequality can be used to find how many $2.50 fruit packs can be purchased for $15.00? Use f to represent fruit snacks

Respuesta :

831275
831275 831275
  • 04-03-2018
2.50f=15

f=6

Thats what I think it is, I'm sorry if I'm incorrect.
Answer Link

Otras preguntas

Sue traveled 96 miles in 12 hours. A unit rate to describe Sue's travel is 8 miles per hour. What is another unit rate in this situation? (1 point) 1/8 mile pe
Read the sentence. Sitting in his highchair, the baby poked curiously at his food. What is the participial phrase, and which word does it modify? at his food; m
How do hydrophobic and hydrophilic regions govern the arrangement of membrane lipids in a bilayer?
Is this true....... help
A square floor has 100 tiles. each tile is one square foot. what is the length of one side of the square floor? A) 10 feet B) 20 feet
which two structures would provide a positive identification of a plant cell under a microscope?
Five less than twice what negative number squared is 157?
which Cherokee leader was against removal A major ridge B Tecumseh C Elias Boudinot D John Ross
Suppose g(x) = f(x + 2) – 3. Which statement best compares the graph of g(x) with the graph of f(x)?
Sunni drives total of sixty-four and half mile to work and back each day Monday through friday.Her car gets 21.5miles per gallon.if has cost $2.85 per gallon ,h