cynthiaphillips cynthiaphillips
  • 03-04-2018
  • Mathematics
contestada

Sarah bought a 20 ounce jar of strawberry jam for 4 dollars. What is the unit price

Respuesta :

lillianwtg
lillianwtg lillianwtg
  • 03-04-2018
it costs $0.20 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Words to match the expression 36÷4
What is 2069 rounded to the nearest 1000
A professional baseball team won 84 games this season.  The team won 14 more games than it lost.  There were no ties.  How many games did the team lose?  How ma
_____ occurs when light changes direction after colliding with particles of matter
A bakery baked 184 loaves of bread in 4 hours. how many miles and 1 hour
Tell whether the set is closed under the operation indicated.If not closed, provide a counterexample.1.) integers under addition                            2.)
what foods are good for skin and hair, and what vitamins do they have in them???please answer this, need the answer URGENTLY!!!
Angelina bought a 64 ounce can of lemonade mix. She uses 4 ounces of mix for each pitcher of lemonade. How me pitcher of lemonade angelina make from the can of
What is 2069 rounded to the nearest 1000
Explain how you can find the missing number in 3 4/5 / missing number = 2 5/7